KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12645472
nr 1264 5472
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Gouache, Landskap, signerad. 1913,29x43 cm
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 juli 2019
kl 19:03:58
500 kr
Gusten Widerbäck
Läs mer om Gusten Widerbäck
Gouache